Adolescent reținut după trimiterea amenințărilor către instituții din România
Un tânăr de 17 ani a fost reținut pentru 24 de ore, suspectat că a transmis sute de amenințări școlilor, spitalelor, poliției și altor instituții din România. Procurorii DIICOT investighează cazul pentru amenințare în scop terorist.