Ion Iliescu: România are nevoie de un președinte mediator
Fostul președinte Ion Iliescu a declarat că viitorul lider al României ar trebui să fie un mediator, în loc să se alinieze partidelor și grupurilor de interese. El subliniază importanța ca președintele să se situeze deasupra conflictelor politice și să acționeze în interesul societății.