Meteorologii anunță temperaturi mai ridicate până în septembrie
Meteorologii din România prognozează că temperaturile vor rămâne peste normele obișnuite pentru această perioadă, până în prima decada a lunii septembrie. Această tendință va fi mai accentuată în regiunile sudice și sud-vestice ale țării, anunță Administrația Națională de Meteorologie (ANM).