Centru pentru marii arşi de la Târgu Mureş ar putea fi inaugurat primăvara viitoare
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a anunţat luni seară că Centrul de Arşi Gravi din Târgu Mureş se dezvoltă rapid, iar inaugurarea este estimată pentru primăvara anului viitor. Aceste centre sunt construite pentru a îmbunătăţi tratamentul pacienţilor cu arsuri grave în ţară.