Ministrul Economiei despre groapa de gunoi de la Fabrica de Pulberi
Afirmând despre situația de la Fabrica de Pulberi din Făgăraș, Radu Miruță, ministrul Economiei, a spus că există o groapă de gunoi care ia foc „destul de des” pe terenul primăriei. El a vorbit despre situație într-o intervenție la televiziune.