Doi turiști străini, salvați de salvamontiștii din Argeș
Doi turiști străini au fost recuperați de către salvamontiști din Argeș duminică după-amiază, după un incident pe un traseu montan. Femeia a căzut aproximativ o sută de metri din abruptul de lângă Peștera Liliecilor, însă a scăpat cu doar câteva răni ușoare.