Statul român pregătește exproprierea combinatului chimic Viromet Victoria pentru o nouă fabrică de pulberi de munitie
Guvernul României intenționează să exproprieze mai multe terenuri și edificii aparținând combinatului chimic Viromet Victoria, într-un demers menit să sprijine industria națională de apărare. Banii necesari pentru compensațiile justificate ale proprietarului vor proveni din Fondul de rezervă bugetară, conform informațiilor analizate de Profit.ro.