Vești excelente pentru cadrele didactice din România
Profesorii din România vor primi o primă de 1.500 de lei în luna octombrie. Ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, Adrian Caciu, a confirmat această informație, menționând că ordinul necesar pentru acordarea acestor beneficii a fost deja semnat.