Amenzi de până la 1.500 de lei pentru încurajarea cerșetoriei la Baia Mare
Primarul municipiului Baia Mare, Doru Dancus, a anunțat o nouă măsură pentru a combate cerșetoria pe teritoriul orașului. Conform unei hotărâri adoptate de Consiliul Local, cetățenii care va încuraja cerșetoria prin oferirea de bani vor fi sancționați cu amenzi ce pot ajunge până la 1.500 de lei.