Ministerul Sănătății anunță 310 cazuri noi de COVID-19 în săptămâna 17 - 23 iunie
Ministerul Sănătății a informat, marți, că în săptămâna 17 - 23 iunie au fost înregistrate 310 cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2. Potrivit autorităților, 90 dintre cazurile noi sunt la pacienți reinfectați, care au fost testați pozitiv la o perioadă mai mare de 90 de zile după prima infectare.