PSD amenință cu ieșirea de la guvernare în urma tensiunilor din coaliție
Tensiunile din coaliția de guvernare ating un nivel critic, iar PSD ar putea să părăsească guvernul dacă situația nu se va schimba, conform sursei newsbv.ro. Secretarul general al PSD, Paul Stanescu, a lansat un atac dur la adresa partenerilor de guvernare, criticând dur al doilea pachet de măsuri fiscal-bugetare propus de executiv.