Ministrul Energiei recomandă economisirea curentului în timpul caniculei
București, luni - Ministrul Energiei a oferit soluții pentru sprijinirea Sistemului Energetic Național (SEN) în contextul valului de caniculă. Sebastian Burduja a sugerat ca între orele 18:00 și 21:00, românii să evite folosirea aparatelor mari consumatoare de energie electrică.