Numarul pasagerilor care au calatorit cu trenul a scazut in primul trimestru din 2024
Numărul pasagerilor care au călătorit cu trenul în primele trei luni ale anului 2024 a scăzut cu 3,6% în comparație cu perioada similară a anului anterior, ajungând la 17,408 milioane, potrivit datelor centralizate de Institutul Național de Statistică (INS), informează Agerpres. Dintre aceștia, 17,346 milioane au realizat călătorii interne, iar 62.000 au efectuat călătorii internaționale.