Ministerul Finanțelor anunță alocarea a încă 2 miliarde de lei pentru sănătate
București - După ce săptămâna trecută au fost alocate 3 miliarde de lei pentru Ministerul Sănătății și Casa Națională de Asigurări de Sănătate (CNAS), Guvernul a decis să suplimenteze fondurile cu încă 2 miliarde de lei. Ministrul Finanțelor, Marcel Boloș, a anunțat aceste măsuri după ședința Executivului de joi, unde au fost aprobate acte normative menite să finanțeze prioritățile economice și de sănătate ale României.