Petrom majorează prețurile carburanților după două luni de scăderi
București, 19 iunie 2023 - Petrom, liderul pieței de carburanți din România, a anunțat miercuri, 19 iunie, o creștere a prețurilor carburanților, continuând astfel majorarea începută luni. Aceasta este prima scumpire după o perioadă de aproape două luni de ieftiniri.