Bărbat din Ialomiţa decedat în domiciliu în timpul asamblării unei bombe casnice. Materialele explozive au fost folosite în locuinţă.
Un bărbat din Fetești, județul Ialomița, a murit în timp ce încerca să confecționeze o bombă artizanală în locuința sa. Incidentul a avut loc în cursul nopții trecute, când polițiștii au fost alertați prin intermediul numărului de urgență 112 că din locuința acestuia ies flăcări și fum ca urmare a unei explozii puternice.