Colectare de medicamente expirate la Spitalul Județean de Urgență din Sfântu Gheorghe
Sfântu Gheorghe - Spitalul Județean de Urgență a lansat un nou program pentru preluarea medicamentelor expirate sau neutilizate de la cetățeni. În cadrul Policlinicii au fost instalate recipiente speciale unde locuitorii pot aduce aceste deșeuri, separat pe tipuri de medicamente, în intervalul orar 08:00-17:00, de luni până vineri.